Rychlý kontakt

Prostřednictvím následujícího formuláře nám můžete zaslat jakýkoliv dotaz či připomínku.
Odeslaný text bude doručen na adresu prodej@morafis.cz.

Firma:
Jméno a příjmení:
E-mail:
Váš dotaz:
Kontrola proti spamu:

captcha Zkusit jiný obrázek

Opište prosím text z obrázku:

topeni-koupelny.cz
Online prodejce: 602180443
Rychlá volba
Top

JUNKERS

JUNKERS

Společnost Junkers se již více než 100 let stará o to, aby lidé měli doma příjemnou tepelnou pohodu.  Jméno Junkers je již od 19. století synonymem technického pokroku. Každý výrobek vykazuje až do posledního detailu orientaci na „řešení s budoucností“. Zakladatel Hugo Junkers zaregistroval v průběhu let velké množství patentů, ale v celé historii existuje také mnoho „skrytých skutečností“.

 

Již v roce 1894 přihlásil průkopník v oblasti techniky Hugo Junkers patent na první plynová koupelnová kamna na světě proslulá pod názvem „Junkers Gasbadeofens“. Vše začalo ale již o dva roky dříve.

 

Mnohem více než o vývoj plynových koupelnových kamen se totiž H. Junkers zajímal o vytvoření použitelného velkého plynového motoru. Jako vedlejší efekt však vznikl v roce 1892 zcela jiný objev - kalorimetr, který podstatně ovlivnil budoucnost celé oblasti tepelné techniky!

 

Při práci na plynovém motoru v dílně vytvořené z koňské stáje v Dessau se totiž potvrdilo to, na co již poukazovala řada vědců, mezi nimi také profesor Slabý: Kdo chce zkoumat plynové motory, ten musí dokázat přesně určit výhřevnost plynu. Pro tyto účely však v této době neexistovaly žádné vhodné měřicí aparatury. Myšlenkou Huga Junkerse bylo vytvořit kalorimetr (zařízení k měření tepla), které dokáže změřit jakékoliv teplo, které spalovaný plyn předává konstantnímu průtočnému množství vody a indikovat tuto hodnotu na stupnici - jako výhřevnost plynu.

 

Když Hugo Junkers vyrobil svá první plynová koupelnová kamna, nemyslel přitom tedy vůbec na ohřev teplé vody. Výsledek se však dostavil ve formě zmíněných Junkers Gasbadeofens - plynových koupelnových kamen. Nicméně Hugo Junkers rozeznal význam svého objevu, přihlásil svůj ohřívač kapalin jako patent a založil v roce 1895 v Dessau továrnu na výrobu aparátů "Junkers & Co.".

 

Na cestě od prvních lidových koupelnových kamen k moderní technice pro řízení domácnosti byla historie firmy Junkers lemována objevy, které činí život jednodušším a příjemnějším. Jako první na světě tak firma Junkers zavedla na trh první plynové přístroje s piezoelektrickým zapalováním (1968), ale i první plynové závěsné kotle s plynulou regulací (1978).

 

Firma Junkers patřila a patří k firmám udávajícím krok a trend v oblasti využití kondenzačního tepla. Již v roce 1985 uvedla jako první firma na trh spotřebič s touto kondenzační technikou. Tyto přístroje jsou charakterizovány vynikajícími technickými a ekologickými parametry, stejně jako vysokou účinností 109 % u nejnovější generace plynových kondenzačních kotlů „Cerapur“ s vestavěnou ekvitermní regulací a textovým displejem.

 

Vraťme se však zpět do rané historie. Když v roce 1932 dodala továrna v Dessau milióntý plynový ohřívač vody, opustil zakladatel firmy, pan Hugo Junkers, obor tepelné techniky, aby se nadále mohl věnovat pouze oblasti letadel. Firma Bosch převzala oblast tepelné techniky Junkers a učinila z firmy jednoho z největších světových výrobců plynových závěsných kotlů a největšího výrobce plynových průtokových ohřívačů v Evropě.

 

Význam ekologického energetického média, jako je plyn, se zrcadlí ve stále intenzivnějším pronikání na trh v celé Evropě. Na plyn je dnes provozováno skoro každé druhé topné zařízení, a to se stále stoupající tendencí. Sedmdesát procent z toho připadá na závěsné kotle.

 

Jako nejnovější patent a světovou novinku uvedla firma Junkers v roce 2001 na trh plynový průtokový ohřívač s označením HydroPower, pracující na principu, který lze přirovnat k výrobě energie turbínami ve vodních elektrárnách. S tímto spotřebičem se tak opět zvyšuje hranice technické dokonalosti spotřebičů, kterou společnost v posledních letech posouvala i zavedením prvního průtokového ohřívače s bateriovým zapalováním (1994) nebo speciální konstrukcí vodou chlazeného hořáku ThermoStar (1998).

 

Více informací o společnosti Junkers naleznete na oficiálním webu www.junkers.cz.

Zvoleným kritériím neodpovídají žádné položky.

Provozovatel
Kde nás najdete
Platební metody